Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Főleg a labdarúgó-Eb idején felpörgött bukmékeri típusú fogadások és a drágább, de nagyobb nyereményt ígérő sorsjegyek népszerűsége miatt irigylésre méltó fél éven van túl a Szerencsejáték Zrt. - írja a keddi Világgazdaság.
Akár 2,4 milliárd eurónyi zloty-val is elképzelhető, hogy ki kell segíteni egyes lengyel építőipari vállalatokat, mivel a cégek az idei foci EB-re elkészülő infrastrukturális beruházásoknál egymás alá ígértek áraikkal és most komoly veszteségekkel küzdenek - írja a Business News Europe.
Megviselte az olasz válogatottat, hogy 4:0-ra kikaptak vasárnap este a spanyoloktól a futball Európa-bajnokság döntőjében. A sokat látott Andrea Pirlo, és a heves kirohanásairól híres Mario Balotelli sem fogta vissza a könnyeit, Leonardo Bonucci pedig végigzokogta az eredményhirdetést. Fotók.
Címvédőhöz méltó játékkal védte meg 4 évvel ezelőtti aranyát a spanyol válogatott. Az olaszok statisztáltak, és még szerencséjük se volt. Spanyolország-Olaszország 4-0.
Fabregas beadását Silva fejelte be, Jordi Alba Xavival kényszerítőzött. Az olaszok bajba kerültek, azért is, mert Motta megsérült és nincs több cseréjük. És Torres is betalált a végén, aztán rúgatott egyet Matával is. 4-0. Spanyolország az Európa-bajnok - először fordult elő, hogy 3 egymást követő világversenyt is ugyanaz a válogatott nyer.
Az, hogy a spanyolok már négy és két éve is elképesztő számú passzuknál is többet járatják idén a labdá,t nem jelenti azt, hogy keveset lőnek, mert negyvenkilencszer tették meg (az olaszok 55-ször), átlag majdnem pont tízszer meccsenként. Vagy: minden hatodik spanyol lövés gól. Ez egészen elképesztő hatékonyságot és átgondoltságot mutat, olyat, amilyen nem volt még a játék történetében.
A spanyol armadával nem lesz olyan egyszerű elbánni, mint a saját taktikája miatt is elvérző német sereggel. A hülye nevű tikitaka persze ugyanolyan ótvar unalmas és kiábrándító tud lenni, mint a végletekig elnyújtott catenaccio. A legutóbbi világbajnokság idején a spanyolok diagonális építkezései a legkorrektebb barzil örömfocit idézték. Mára módszerük kilúgozódott. Az évtizedekig a legjátékrombolóbbnak tartott olasz viszont életes lett: vérbő és szemrevaló. És az afrikai vérfrissítésnek is köszönhetően már hatékony is.
Ma este Kijevben megküzd egymással a két futballnagyhatalom válogatottja, s bármelyik nyer is a végén, megérdemelten viseli négy esztendeig a bajnoki címet Európában. Ha úgy tetszik, igazságos Eb után igazságos győzelem várható.
Játszották azt, amit úgy tűnik, egyre jobban tudnak. Játszották úgy, ahogy kell. Defenzíven, ahogy már nagyon-nagyon-nagyon régen nem láthatott olasz válogatottat játszani a nagyvilág. Talán 1982-ben utoljára – legalábbis nekem az a banda a legemlékezetesebb.
Az olaszok az első negyedórát és a második félidőben talán összesen tíz percet leszámítva végig az ellenőrzésük alatt tartották a meccset. És amit Löw szlogenként a védekezéses szituációkról mondott, hogy a lényeg, minden helyzetben létszámfölényben lenni, azt az olaszok tökéletesen megvalósították.
Tökéletes munkával döntötte romba Németország álmait Mario Balotelli és az olasz nemzeti tizenegy. Pontosak, koncentráltak és eredményesek voltak, pont ellenkezője a mai német válogatottnak.
Azt az unalomtengert, amely körbemosta az ibérfélszigeti elődöntőt: Spanyolország 29 hosszú labdával próbálkozott az első félidőben, vagyis csak eggyel kevesebbel, mint a franciák ellen az egész meccsen, a második félidőben meg 44-szer, pont annyiszor, mint az olaszok ellen – kilencven perc alatt...
Nehéz elvárást megfogalmazni egy Eb-elődöntőn, azon kívül, hogy győzzön a csapatunk. De mi van, ha senkinek sem szurkolunk, s csak jó meccset akarunk? Német-olaszt kell nézni? Reméljük.
Az olasz válogatott eddigi menetelésében kiemelkedő szerepe van Andrea Pirlónak, aki a spanyolok és az írek ellen gólpasszt adott, a horvátok ellen szabadrúgásgólt szerzett, az angolok elleni tizenegyespárbajt pedig "panenkázva" fordította meg.
Alakul az álomdöntő: a spanyolok szerdán 11-esekkel legyűrték a remek Eb-t futó Portugáliát. Már csak a németeknek kell az olaszokat legyőzni, és akkor a jelenkor (Európa- és világ)bajnoka összecsaphat a torna legsokoldalúbb és legjobban felkészített csapatával. Eldőlhet, hogy a spanyolok játékrendje valóban kikezdhetetlen-e, vagy van valami, ami a nagy számok törvényén (hogy 20 meccsből egyszer biztos sikerül) és a 11-eseken kívül vereségre kényszerítheti.
Csapat ennyire okosan nem játszott a spanyolok ellen, mint a portugálok. A letámadás nagy találmánynak bizonyult. Még a helyzetek is megvoltak, kellő számmal ráadásul, de nonszensz módon Casillasnak nem kellett védeni. Jobban játszott Portugália, csak a kaput nem találta el, egyszer sem.
11-esekkel döntőben a címvédő spanyolok. Xabi Alonso, Moutinho és Bruno Alves elszúrta, Fabregas nem, Ronaldo nem is próbálkozhatott. Spanyolország várja ellenfelét.
Az Eb legjobb négy csapata osztja el egymás közt a legjobb négy helyezést ma és holnap, azaz a papírforma szerint alakult a torna. Van igazság, mondhatná az egyszerű halandó, azonban a tét agyonnyomhat minden könnyedséget a legjobbak között is. Hogy ne így legyen, ahhoz – és a nagy közös boldogsághoz – egy frankó meccsel ma Dél-Európa járulhat hozzá.
Kompozíció, ritmus és folyamatosság - ezek hiánytalanul megvannak a spanyolok játékában. A könyörtelenség (verticalidad, kérlelhetetlen következetességgel végigvinni a támadást), a célratörekvés, a gyilkos ösztön ugyanakkor teljességgel hiányzik. Portugália viszont épp ezekben emelkedik ki.